CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023 r.

 1. Kończy się Adwent, dziś już IV niedziela czasu Oczekiwania, która sama dla siebie jest tygodniem adwentowym. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany? czy uczestniczyłem w roratach? czy oczyściłem się w sakramencie pokuty ?
  Msze św. odprawione zostaną o godz.; 8.00, 10.00 i 11.30.; nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00. Wieczorem zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.
 2. Tuż przed Pasterką zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia modlitwy brewiarzowej. Śpiewając psalmy i słuchając tekstów Ojców Kościoła będziemy rozważać tajemnicę Bożego Narodzenia. Modlitwę poprowadzą rodziny Domowego Kościoła – początek dzisiaj, w Wigilię o godzinie 23:30
 1. Podczas Mszy pasterskiej o północy z niedzieli na poniedziałek w uroczystej procesji wniesiemy figurkę Dzieciątka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Pozostałe Msze św. w poniedziałek, 25 grudnia według porządku niedzielnego.
 1. W drugi dzień Świąt, we wtorek, 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika; porządek nabożeństw niedzielny; taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 1. W tym tygodniu, w oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy:
  – w środę– święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  – w czwartek – święto Świętych Młodzianków, Męczenników
 1. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia (św. Sylwestra):
  – obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  – po Mszy wieczornej o godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok
  – w tym dniu przypada 1 rocznica śmierci papieża Benedykta XVI – .wspominając jego
  – Osobę, nauczanie błagać będziemy Pana Boga, by obdarzył go życiem wiecznym w społeczności Świętych
  – wesprzeć będzie można rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym świątecznym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Czwartek, 28 grudnia – ul. Bohaterów Wolności Piątek, 29 grudnia – ul. Skorupki

W nowym roku kolęda wznowiona będzie w środę 3 stycznia.

Środa, 3 stycznia 2024 – ul. Brzechwy, Herberta, Zdziarska

Czwartek, 4 stycznia – ul. Gałczyńskiego, Leśmiana, Rozbrat, Studzienna

Piątek, 5 stycznia – I piątek- nie ma kolędy

Sobota, 6 stycznia – Trzech Króli – nie ma kolędy

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. W sklepiku parafialnym, oprócz czasopism religijnych można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, adwentowe świece Caritas oraz w kruchcie świąteczne stroiki wykonane przez rodziców ministrantów.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności śp. Jolanta MEKINKA i śp. Halina WOŹNIAK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłe w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com