NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:

JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

(I Niedziela po Narodzeniu Pańskim)

31 grudnia 2023

 1. Trwa radość z Narodzenia Jezusa w ludzkim ciele. Zachęcamy do śpiewu kolęd i praktykowania rodzinnych tradycji związanych z wydarzeniami w Betlejem. Pamiętajmy, że zawsze mają one charakter religijny – przypomina o tym klęcznik ustawiony przy żłóbku – jest on zachętą do modlitwy i adoracji.
  Pragniemy już teraz podziękować wszystkim za zaangażowanie. Dziękujemy: – wspólnotom Neokatechumenalnym na czele z Ks. Grzegorzem za prowadzenie adwentowych Jutrzni o godz. 6.00; – Ks. Robertowi za przewodniczenie i homilie podczas rorat, dzieciom i dorosłym za liczny w nich udział; p. Magdzie za dekoracje
  – Kościołowi Domowemu za poprzedzającą pasterkę modlitwę brewiarzową
  – osobom odpowiedzialnym za tegoroczną szopkę: zwłaszcza autorowi i wykonawcy całej konstrukcji p. Tadeuszowi, wszystkim osobom zaangażowanym w jej wystrój – są to przeważnie osoby, na których pomoc corocznie możemy liczyć, dziękujemy kilku ministrantom i lektorom. Święta Rodzina znalazła u nas przytulne miejsce.
  – osobom, które przygotowywały i stroili choinki, całej służbie liturgicznej wraz z szafarzami i ceremoniarzami, scholii dziecięcej i osób dorosłych na czele z p. Agatą i p. Pawłem; wszystkim grupom i wspólnotom zaangażowanym w staranny przebieg liturgii tych dni, na czele z pasterką.
  – wszystkim Państwu, dzięki których wsparciu mogliśmy przygotować świąteczne wsparcie dla rodzin w potrzebie z naszej Parafii.
 1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, dedykowany tradycyjnie św. Sylwestrowi obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 specjalne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok. Za śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać wówczas odpust zupełny.
  Dziś przypada 1 rocznica śmierci papieża Benedykta XVI – .wspominając jego Osobę, nauczanie błagamy Pana Boga, by obdarzył go życiem wiecznym w społeczności Świętych
 2. Poniedziałek, 1 stycznia – to początek nowego roku 2024. Dzień ten w liturgii dedykowany jest Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Obchodzimy wówczas także wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus i Światowy Dzień Pokoju.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek stycznia.
  – w czwartek, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań
  – w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 4. W sobotę, 6 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną tradycyjnie uroczystością Trzech Króli.
  Kredą w tym dniu błogosławioną zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.
  Po zakończeniu każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać przygotowane przez siebie kredę i kadzidło. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na dofinansowanie funduszu ministranckiego.Taca tego dnia jest przeznaczona na potrzeby misji świętych.

  Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które odprawione zostaną w porządku niedzielnym.

  Spotkanie opłatkowe Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. o godz. 19.00

 1. Następna niedziela, będąca świętem Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy św. odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, oraz pokropieni zostaniemy wodą, która przypomina chrzcielne obmycie. W tym dniu:
  – o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania
  – o godz. 17.15 zapraszamy do wspólnego różańca
  – o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Środa, 3 stycznia 2024 – ul. Brzechwy, Herberta, Zdziarska
Czwartek, 4 stycznia – ul. Gałczyńskiego, Leśmiana, Rozbrat, Studzienna
Piątek, 5 stycznia – I piątek- nie ma kolędy
Sobota, 6 stycznia – Trzech Króli – nie ma kolędy

Poniedziałek, 8 stycznia, – ul. Miernicza
Wtorek, 9 stycznia – ul. Bąki, Rumiankowa
Środa, 10 stycznia, – ul. Kwiatów Polskich, Kwitnąca, Tęczowa, Paderewskiego (na terenie Pruszkowa)
Czwartek, 11 stycznia, – ul. Chabrowa, Słonecznikowa
Piątek, 12 stycznia, – ul. Kasprowicza
Sobota, 13 stycznia – BLOKI : ul. Sowińskiego 19 i 21.

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy mieszkańców domków o przekazanie informacji sąsiadom, zaś mieszkańców bloków zapraszamy do zakrystii po karteczki informujące o kolędzie, które zawieszone będą na klatkach schodowych.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można zaopatrzyć się w wartościowe książki oraz bieżące tygodniki religijne
 3. W radość świąteczną wpisują się także wydarzenia artystyczne na terenie naszego miasta na które zapraszamy, a będą to:
  – koncert Macieja Miecznikowskiego. W programie kolędy i pastorałki, akustyczne wersje przebojów z oratoriów „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” oraz znane utwory świąteczne. Koncert odbędzie się w sobotę 6 stycznia, o godz. 19:00 w sali MOK przy ul. Warszawskiej 24. Bilety są dostępne na stronach internetowych Miejskiego Ośrodka Kultury.
  – koncert kolęd Pawła Orkisza, barda i poety z zespołem – kościół MB Częstochowskiej w niedzielę, 7 stycznia o godz. 18.45.
 4. Wspominając Świętą Rodzinę przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą rodzinę z Aleppo, w ramach programu Caritas Rodzina – rodzinie, to nasza świąteczna, grudniowa dla nich zbiórka.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com