SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
9 maja 2021

1. W ostatnią sobotę, 8 maja:
– Ksiądz Biskup ustanowił dla naszej Parafii nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Do grona już posługujących dołączyli: Krzysztof Grzeliński, Andrzej Królak, Krzysztof Marcinek i Przemysław Nyc. Dzieląc się radością z tego wydarzenia polecamy w modlitwie ich posługę w naszej wspólnocie dobremu Bogu.
pierwsza grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii św. Dzisiaj o godz. 11.30 a następnie do środy podczas tzw. białego tygodnia dzieci wraz z rodzicami brać będą udział w wieczornej Eucharystii i nabożeństwie majowym.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. i katechezę młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów

4. W tych dniach Parafia nasza przeżywa 25. rocznicę swojego powstania. Jak informowaliśmy podczas spotkań kolędowych, z uwagi na ograniczenia pandemiczne – zewnętrzna uroczystość upamiętniająca to wydarzenie pod przewodnictwem Księdza Kardynała obchodzona będzie w uroczystość odpustową, dnia 21 listopada br. O programie, oraz sposobach upamiętnienia tego wydarzenia informować będziemy na bieżąco. W poniedziałek, o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie przygotowawcze, na które zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

5. W piątek obchodzić będziemy w liturgii święto św. Macieja apostoła. Rozpocznie się również nowenna do Ducha Świętego, przed uroczystością Jego Zesłania.

6. W piątek także:
– o godz. 19.00 (po nabożeństwie majowym) odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na nie wszystkich odpowiedzialnych za śpiew oraz przedstawicieli grup parafialnych zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy.

– o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. (czwarte klasy)

7. W przyszłą niedzielę, będącą uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci z klas komunijnych (trzecich).

8. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30. Zapraszamy serdecznie.

9. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach dedykowanych Maryi na terenie naszej Parafii; liczymy zwłaszcza na najbliższych ich mieszkańców. Przy ulicy Długosza odbywają się one codziennie o godz. 19.30. Prosimy jednocześnie o zachowanie rygorów sanitarnych.

10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki, lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer konta parafialnego podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

11. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

12. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

13. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Władysław Gąsecki i śp. Władysław Rzeźnicki, człowiek niezwykle zasłużony dla naszej Parafii, nasz długoletni kościelny. W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com