DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
29 sierpnia 2021

1. Od przyszłej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2. W środę, 1 września:
– wspominać będziemy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w tamtych tragicznych latach polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.
– o godz. 18.00 społeczność Zespołu Szkół im. Nansena modlić się będzie o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym

3. Parafialna Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla pozostałych szkól odprawiona zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 , wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze). Zapraszamy ich serdecznie wraz z rodzicami.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– w czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia
– w piątek, we wspomnienie św. Grzegorza, papieża, zapraszamy do uczczenia Bożego Serca
– spowiedź od godz. 17.00; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
– w sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.

5. 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Duchowym przygotowaniem do tej niezwykłej uroczystości będzie nowenna, która rozpocznie się od piątku 3 września, podczas wieczornych nabożeństw.

6. W następną niedzielę
– po Mszy wieczornej modlić się będziemy słowami różańca za wszystkich poległych na wojnie
– po Mszach św. wspomóc będzie można poprzez ofiarę składaną do puszki mieszkańców Afganistanu

7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Sakrament ten odbędzie się w naszej parafii 30.09.2021r.

8. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

9. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com