TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 października 2022

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież.
 2. Kończy się październik, miesiąc w którym w szczególny sposób rozważaliśmy tajemnice różańca. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy przesuwając paciorki różańca modlili się w tylu różnych potrzebach i za tylu ludzi . Dziękujemy wszystkim dorosłym na czele ze Wspólnotą Żywego Różańca oraz dzieciom za ich zaangażowanie. Niech Niepokalana wspiera nas swoim wstawiennictwem.

  Jutro zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

 3. We wtorek, 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. To tradycyjny dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych – pamiętajmy, że modlitwa jest najważniejszą powinnością tych, co pozostali.
  Msze św. odprawione zostaną o godz.: 8.00; 10.00 i 18.00.
  W dniu tym katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  Nabożeństwo żałobne połączone z procesją, podczas którego modlić się będziemy za naszych zmarłych odprawione zostanie po Mszy św. wieczornej.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 1. W środę, 2 listopada wspominać będziemy Wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny).
  Msze św. odprawione zostaną o godz.:
  7.00; 9.00 i 18.00.
 1. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  Dodatkowo w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary – zachowując zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna lub wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca św.). Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  Osoby starsze, chore oraz te, które muszą zostać w domu, mogą także uzyskać dar odpustu, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, łącząc się duchowo ze wspólnotą wiernych i modląc się za zmarłych. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych lub wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota listopada.
 • w czwartek, po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań
 • w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 • w sobotę po porannej Eucharystii trwać będą do godz. 9.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich chętnych, pragnących głębiej poznawać i żyć Bożym Słowem (salka)
 2. W następną niedzielę, 6 listopada zapraszamy:
  – o godz. 15.30 młodzież przed bierzmowaniem na II katechezę
  – do wspólnego różańca o godz. 17.15 (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach)
 1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2023.
 1. Już teraz zapraszamy na koncert patriotyczny : Muzyczna historia polski z orkiestrą dętą Pruszkowianka w sobotę, 12 listopada o godz. 19.00.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie, wspomóc też możemy uchodźców ofiara składaną do skarbonki przy drzwiach głównych
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także przez wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
 1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.
 1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Marcin KABAT i śp. Zofia PAĆKOWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ich dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 1. Przy wyjściu z kościoła wesprzeć można ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo w ramach programu Caritas : Rodzina – rodzinie. To nasza październikowa zbiórka dla nich.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com