TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

6 listopada 2022

 1. Dzisiaj zapraszamy:
  – o godz. 15.30 młodzież przed bierzmowaniem na II katechezę
  – do wspólnego różańca o godz. 17.15 (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach)
  – o godz.19.00 młodzież na spotkanie (salka)
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
 • w środę- święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej
 • w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża
 • w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika (poranna Msza św.)
 1. Piątek, 11 listopada – to 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości (1918). To wyjątkowy czas, by z wdzięcznością pomyśleć i ogarnąć modlitwą tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.
  W intencji Ojczyzny modlić się będziemy podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.00. Z uwagi na świąteczny charakter tego dnia, Ksiądz Kardynał udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – osoby korzystające z niej powinny ofiarować dowolną modlitwę w intencjach podawanych przez papieża.
 1. Zapraszamy na obchody patriotyczne, które organizuje nasze miasto (plakat umieszczony jest w gablocie), wśród nich w sposób szczególny na koncert w naszym kościele: Muzyczna historia Polski z orkiestrą dętą Pruszkowianka w sobotę, 12 listopada o godz. 19.00.
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich chętnych, pragnących głębiej poznawać i żyć Bożym Słowem (salka)
 1. W następną niedzielę, 13 listopada:
  – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku będziemy wspierać Ukrainę naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także przez wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
 1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te do końca listopada składamy na ręce księży w zakrystii, bądź kancelarii.
 1. Po okresie przerwy spowodowanej pandemią pragniemy powrócić do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej – kolędy. Rozpocznie się ona w tym roku nieco wcześniej , tzn od poniedziałku po uroczystościach odpustowych –tj. od dnia 21 listopada. Nawiedzać będziemy mieszkańców domków według porządku, który zostanie podany od następnej niedzieli.
 1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Bogdan LEWANDOWSKI. W pokornej modlitwie polecajmy go dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com